Αγωγή Υγείας
Αγωγή Υγείας – 2012-1013
3 Μαρτίου 2015
Λάκης Χαλκιάς
Εκδήλωση – «Ένα τραγούδι.. ένας χορός.. μια ιστορία»
16 Μαρτίου 2015

Καθαρίζουμε το σχολείο!

Καθαρίζω το σχολείο
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ : «ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»

«ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»

Την Κυριακή 15 Μαρτίου στις 11:30 π.μ. καθαρίζουμε το Σχολείο μας.
Εθελοντική Δράση για Ενεργούς Πολίτες

Αγαπητά Μέλη,
Γονείς, Μαθητές και Καθηγητές, όλοι θέλουμε ένα καθαρό Σχολείο.
Υποχρέωση και δέσμευση μας είναι να φροντίζουμε για την επιμέλεια και την καθαριότητα του χώρου του Σχολείου.
Μαθητές και Καθηγητές, ήδη δραστηριοποιούνται ενεργά για την φροντίδα της Σχολικής μας Μονάδας, με την οργάνωση και την καθαριότητα των Τάξεων.
Εμείς ως Γονείς & Κηδεμόνες, θέλουμε με τη σειρά μας να στηρίξουμε κάθε δράση που αφορά στην βελτίωση των συνθηκών μάθησης και διαπαιδαγώγησης των παιδιών μας και να βοηθήσουμε τις προσπάθειες των διδασκόντων τους, που είναι προς αυτή την κατεύθυνση.
Γι” αυτό σας καλούμε να συμμετέχετε ενεργά, προσφέροντας το κέφι, την ενέργεια και λίγο από το χρόνο σας, την Κυριακή 15 Μαρτίου στις 11:00 το πρωί στο Σχολείο.
Ελάτε να περιποιηθούμε το χώρο του Σχολείου και με την ευκαιρία ελάτε να γνωριστούμε, να συζητήσουμε και – γιατί όχι – να το διασκεδάσουμε και λίγο. Και κυρίως να παραδειγματίσουμε με τις πράξεις και την συμπεριφορά μας.
Σας περιμένουμε όλους. Γιατί όλοι μαζί μπορούμε!
ΣΓΚ1ΓΜ